MācībuTēmas

1. tēma "Meža netīrie noslēpumi"

Bērni atklāj netīrākos meža noslēpumus - cūcības Latvijas dabā - un to, ka mežā atkritumiem nav vietas. Tur jādzīvo dzīvniekiem un jāaug kokiem, bet atkritumiem jāatrodas atkritumu tvertnē. Katram no mums ir iespēja darīt savu zemi tīrāku un kļūt par Cūkmena detektīvu!

Lejupielādēt failu

2. tēma "Cūkmenam pa pēdām"

Bērni nošķir labo rīcību no sliktas, piegružotu meža vidi no sakoptas un skaistas. Aktīvi darbojoties ārpus telpām, bērni iepazīst dabas daudzveidību un cilvēka vietu dabā. Viņi saprot, ka atrasties mežā - tas ir dabīgi!

Lejupielādēt failu

3. tēma "Mežs rotaļlietu kastē"

Bērni uzzina, ka mežs ir mums visapkārt - arī grāmatu lapās un rotaļlietu kastēs. Ja par mežu rūpējas, tas atjaunojas. Tāpēc koks ir viens no dabai draudzīgākajiem materiāliem. Ar to var droši darboties arī bērni!  

Lejupielādēt failu

4. tēma "Audzēsim skābekli"

Bērni saprot, ka mežs ir ne tikai tas, ko var ieraudzīt, bet daudz kas vairāk - arī skābeklis, ko elpojam. Mēs varam to vairot, tāpat kā visu labo pasaulē, aktīvi darbojoties!

Lejupielādēt failu

Rudens piedzīvojums

Bērni mācās iepazīt mežu ar visu maņu palīdzību (rudenī tiek uzsvērta redzes nozīme), tiešā veidā saskaras ar mežu un spēj aprakstīt savu pieredzi un sajūtas. Caur meža iemītnieku acīm bērni vērtē to, kā ir dzīvot mežā - kas iemītniekus varētu traucēt un kāpēc. Viņi redz mežu kā vietu, kur spēlēties, atklāt un radīt. Bērni mežā jūtas droši. 

Lejupielādēt failu

Ziemas piedzīvojums

Bērni iepazīst mežu ar visu maņu palīdzību (ziemā īpaši pievēršot uzmanību dzirdei). Balstoties uz savu pieredzi, salīdzina, kā mežs ziemā atšķiras no meža rudenī. Gūst iespaidu, ka arī ziemā ārā var labi pavadīt laiku un justies labi. Ciena meža vidi un tās iemītniekus.

Lejupielādēt failu

Pavasara piedzīvojums

Nonākot mežā, bērni salīdzina izmaiņas, kas vērojamas mežā dažādos gadalaikos (pavasarī īpaši izmantojot tādas maņas, kā tauste un oža). Apmeklējot mežu, bērni iepazīst apkārtējo vidi un tās iemītnieku paradumus. Dažādos veidos pauž to, kā mežs viņus ietekmējis (ar teksta, attēla, izrādes un izstādes palīdzību).

Lejupielādēt failu

Meža netīro noslēpumu burtnīca

Mežs ir skaists un smaržīgs, to mēs visi labi zinām. Bet ir arī lietas, kuras daudzi no mums nezina. Piemēram, ka mežs dod mums gaisu. Ka mežā dzīvo pupuķi, gauskāji un citas noslēpumainas radības. Bet ir noslēpumi, kuriem labāk nevajadzētu būt. Tās ir lietas, kurām mežā nav vietas!

Lejupielādēt failu

Grāmata "Meža draugi"

Šis ir mežonīgs stāsts par satikšanos, draudzību un mūsu visu lomu meža dzīvē.

Lejupielādēt failu